Статті

Типові помилки при створенні MVP

В створенні MVP може виникнути багато суттєвих помилок. Це може коштувати дуже дорого. Так сталося, що вже зробили ці помилки та хочемо поділитися з вами, щоб ви не повторювали їх та не втрачали ресурси.

Дивіться нашу лекцію за посиланням

MVP — це версія нового продукту, яка дозволяє команді з найменшими зусиллями збирати максимальну кількість перевірених даних про клієнтів.

Найважливіші речі при створенні MVP:

  • Мало. Менше грошей і менше людей.
  • Про клієнтів. Не про характеристики.
  • Цінний. MVP має бути базовою, але повною версією продукту.

Джерело

Помилки, яких допустилися ми та інші команди, і шляхи їх вирішення:

1. Запустив неперевірену ідею.

Рішення полягає в дослідженні. Дізнайтеся свою аудиторію, її проблеми, як вони їх вирішують, хто є вашими конкурентами тощо.

2. Сподобалося рішення, а не клієнт.

Рішення полягає в тому, щоб дізнатися про свого клієнта. Запитайте себе: «Чи потрібен цей продукт/послуга/функція моєму клієнту? Які в мене є докази?»

3. Витратив час на брендинг без розробки бізнес-моделі.

Рішення полягає в тому, щоб зосередитися на більш простих речах. Надавайте перевагу функціональності та використовуйте менш ресурсні інструменти, як-от рішення SaaS для швидкого брендингу або платформи з шаблонами дизайну тощо.

4. Не визначив критерії успіху.

Рішення – аналітика. Виберіть KPI з аналітики, які покажуть, що MVP успішний: потенційні клієнти, конверсії, час, проведений на веб-сайті/додатку тощо.

5. Забув про відгуки.

Рішення полягає в постійному спілкуванні з аудиторією. Залучайте перших користувачів до MVP і запитуйте відгуки. Спробуйте з’ясувати, чи MVP актуальна для клієнтів і приносить їм користь.

6. Витратив час на автоматизацію процесів.

Рішення полягає в тому, щоб переконатися, що автоматизація необхідна. Якщо ви можете виконувати певну роботу самостійно, не витрачаючи час і гроші на програмне забезпечення для автоматизації, краще робіть це саме так. Потім, коли ваш MVP запрацює, і ви будете готові його масштабувати, ви зможете автоматизувати все, що вам потрібно.

7. Почав розробку, коли в цьому немає необхідності.

Рішення полягає у використанні сервісів без коду. Це заощадить ваші гроші та час на стадії MVP проєкту.

Ось ще круті речі

Переглянути інші інсайти