Статті

YouScan: як український АІ інструмент аналітики соцмереж допомагає в дослідженнях та маркетингу

У цій статті ми хочемо більше розповісти про наших партнерів – українську продуктову компанію YouScan та однойменний АІ інструмент, завдяки якому можна досліджувати аудиторію, покращувати диджитал продукти, маркетингові кампанії, управляти репутацією онлайн, відстежувати нові тренди, знаходити інфлюенсерів та аналізувати конкурентне середовище.

Більше про компанію та продукт розповіла Анна Янько, Global Brand Marketing Manager в YouScan, яка працює в компанії майже 5 років. Анна за освітою соціологиня, тож, починала свій шлях у компанії на посаді аналітика соцмедіа, згодом перейшла у відділ маркетингу і тепер відповідає за маркетингову активність компанії в Україні та на глобальному ринку.

До речі, з YouScan ми однолітки, адже також почали діяльність на ринку у 2009 році.

YouScan – українська продуктова компанія, що розробляє інструмент для моніторингу й аналітики даних із соціальних медіа на базі штучного інтелекту. YouScan допомагає великим і середнім бізнесам, агенціям і стартапам дослухатися до своїх споживачів і постійно вдосконалюватися.

YouScan визнаний світовим лідером у сфері моніторингу соцмедіа, є постійним лідером у категорії Social Listening Tools за оцінкою G2 (це впливовий сайт відгуків про компанії, які розробляють програмне забезпечення), а також цієї весни підтвердив своє лідерство у двох важливих категоріях – Моніторинг та Аналітика Соціальних Медіа.

Можливості YouScan не обмежені аналітикою соціальних мереж. Завдяки цьому інструменту можна швидко збирати та аналізувати згадування в усьому диджитал просторі, відстежувати тенденції та шукати інфоприводи.

Про це ми більш детально поговорили з Анною.

На яких ринках присутні?

Ми працюємо як на нашому домашньому українському ринку, так і на глобальному. Наразі багато українських компаній переживають непрості часи, ми дійсно захоплюємося тим, як вони акумулюють сили та знаходять можливості для боротьби з викликами. Зараз ми активно просуваємося у Бразилії та країнах Латинської Америки. Маємо в команді колег, які базуються там і спеціалізуються на цих ринках. Наприклад, ми адаптували наш вебсайт для іспаномовної та португаломовної аудиторії і розробляємо різноманітний контент на цих мовах.

Чи є конкуренти у YouScan?

Ми маємо конкурентів на українському ринку, але їх небагато. Пишаємося, що глобально YouScan входить до топ-10 найпопулярніших інструментів для моніторингу соцмедіа згідно зі звітом "The State of Social Listening 2023". Ми у цьому рейтингу єдина компанія з України.

Чи користуєтеся YouScan для відстеження своєї репутації?

Звісно, у нас налаштована тема моніторингу, в яку потрапляють усі згадки про нас – новини, коментарі, відгуки, ми одразу бачимо, коли нас рекомендують чи згадують в соцмережах. 

YouScan – це не тільки про соціальні мережі, також можна відстежувати згадки на новинних платформах, форумах, блогах, месенджерах (відкриті публічні групи).

Розкажи більше про процес

Базово процес виглядає так: спочатку потрібно сформувати пошуковий запит за ключовими словами. На цьому етапі беремо до уваги формулювання, якими може оперувати аудиторія. Збирати згадки можна не тільки за текстом, а й за логотипами на зображеннях чи відео. Після збору всіх згадувань, штучний інтелект допомагає їх проаналізувати, та сегментувати за різноманітними категоріями і тематиками. 

Нещодавно у нас зʼявився крутий функціонал – збір згадок за конкретними характеристиками авторів. Ця функція необхідна для кращого розуміння аудиторії, а також пошуку інфлюєнсерів.

З YouScan клієнти управляють репутацією онлайн, відстежують нові тренди, знаходять лідерів думок для колаборації, аналізують конкурентне середовище, досліджують демографічні дані й інтереси цільової аудиторії.

Хто ваші інфлюєнсери? 

Маркетинг відділ (посміхається). Загалом уся наша YouScan команда активно підтримує компанію, як онлайн, так і офлайн.

Чи бували проблеми щодо етики користування? Бо не всі можуть в добрих намірах використовувати ваш інструмент

У нас в компанії дуже строго щодо етики користування та конфіденційності. Ми збираємо дані тільки з відкритих джерел. Тобто, якщо у людини закритий профіль, то ми не можемо збирати дані з цього профілю. Теж саме стосується й закритих пабліків чи відео, ми можемо збирати дані лише по текстовим стікерам, підписам на відео чи субтитрам.

Як за допомогою АІ та YouScan знаходити інфопривід? 

Наприклад, наша амбасадорка з Великої Британії за допомогою YouScan проаналізувала, які тренди набирають популярність і на основі цих даних провела дослідження про BookTok. Це тренд про читання книжок та спільноту книголюбів, який широко поширився у TikTok та за його межами.

YouScan допомагає аналізувати згадування про популярні тренди різноманітних індустрій. Не обовʼязково привʼязуватися до якогось конкретного бренду. Це може бути широке дослідження трендів та інфоприводів.

Зараз у всіх на слуху питання – чи замінить штучний інтелект людину, що думаєш? 

ШІ класно покращує та полегшує життя людей. Раніше багато процесів, повʼязаних з моніторингом соцмедіа, робилися вручну.  Щоб зробити дослідження потрібно було витратити багато часу (декілька днів) на ручний збір інформації. Зараз все робиться в декілька кліків, дані збираються та аналізуються швидко.

Не потрібно витрачати час, наприклад, на ручний збір усіляких метрик у Excel файл Завдяки ШІ у нас є більше часу та можливостей для креативності, перетворення отриманих інсайтів в дії. та покращення процесів. Певно, багато професій будуть полегшені. 

За допомогою ШІ з’являється більше простору для творчої інтерпретації. При цьому я вірю, що людина, її розум, творчість та креативність ще довго лишатимуться цінними й незамінними.

Яким фахівцям YouScan найбільше допомагає в роботі? 

YouScan може бути корисним для багатьох фахівців у сфері маркетингу, продуктового дизайну та обслуговування клієнтів, але ось декілька спеціалізацій, яким він може допомогти найбільше: маркетологи, рекламні агенції, продуктові дизайнери, аналітики, PR – спеціалісти.

Загалом, YouScan може бути цінним інструментом для будь-якого фахівця, який хоче краще зрозуміти свою аудиторію. Цей інструмент дає можливість отримувати глибокі інсайти, виявляти нові можливості та оптимізувати комунікації та продукти.

Ось ще круті речі

Переглянути інші інсайти